Recent News

Ostatnie

28 mar 2020

Archiwalne zdjęcia pokazujące pandemię hiszpańskiej grypy z 1918.

Fotografie ukazujące dewastację ludzkości spowodowaną przez hiszpańską grypę, która zabiła co najmniej pięćdziesiąt milionów ludzi.
Zdjęcia pokazują, jak lekarze i pielęgniarki walczyli o uratowanie osób cierpiących na hiszpańską grypę w 1918 r. Ośrodki kultury i hale sportowe w Stanach Zjednoczonych przekształcone w prowizoryczne szpitale dla chorych, podczas gdy kina były zamknięte, a ludzie nosili maski na twarzy kiedy spacerowali po parku lub w przebywając w transporcie publicznym.

„Od dawna koloruję jako hobby, które zacząłem od kolorowania zdjęć dla mojej rodziny i przyjaciół, ale moja pasja przerodziła się w niemal obsesję” - powiedział w wywiadzie kolorysta, który chce pozostać anonimowy. „Minęło ponad sto lat, odkąd zdarzyła się hiszpańska grypa, i pomyślałem, że ważne jest, aby pamiętać o milionach ludzi, którzy stracili życie”.

Choroba, która wybuchła po pierwszej wojnie światowej, szybko się rozprzestrzeniła i spustoszyła glob, pochłaniając od 20 do 50 milionów istnień ludzkich.


(Zdjęcia © Mediadrumimages, via Daily Mail
Archiwalne zdjęcia pokazujące pandemię hiszpańskiej grypy z 1918.
  • Title : Archiwalne zdjęcia pokazujące pandemię hiszpańskiej grypy z 1918.
  • Posted by :
  • Date : 07:23
  • Labels :
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Item Reviewed: Archiwalne zdjęcia pokazujące pandemię hiszpańskiej grypy z 1918. Rating: 5 Reviewed By: RR Photo
Top